Не забудь взяти...


Тільки від тебе залежить якість мандрівки! Тому бери у дорогу гарний настрій,позитивне налаштування й усмішку!                                          


Будь з компанією за одно: жартуй,підтримуй розмову,розважай і розважайся!



Краса природи відкривається тому,хто вміє бачити,чути і відчувати її.



Вчися захоплюватися і дивуватися,-бо все ,що створене природою -геніальне!



Не зважай на незручності,які іноді можуть виникнути.І у калюжі можна побачити сонечко.



Постарайся зробити якнайбільше світлин.Вони тішитимуть і зігріватимуть приємними спогадами у майбутньому.



ВИ ПОЧИНАЄТЕ ЗБИРАТИ РЕЧІ ДЛЯ ПОХОДУ


 Загальне правило: ви повинні мати все необхідне, але не тягнути за собою автомобільний причіп. Наплічник має бути якомога легшим. Від зручності вашого спорядження залежить ваша "працездатність". Перша наша порада: ви можете класти в рюкзак що вам заманеться, але повинні мати: 

1. зручне взуття (настійливо рекомендуємо легкі трекінгові черевики); 

2. добрий намет (про це має потурбуватися керівник, але і ви цього не випускайте з поля зору - вам у ньому жити); 

3. зручний рюкзак (забудьте про "колобки" і "станкові" рюкзаки - здоров'я дорожче); 

4. спальник (про совдепівські ватні забуваємо зразу - зараз є недорогі синтепонові); 

5. килимок, або карімат. 

Не маючи цих речей, вам нема чого потикатися в похід. А що саме і як вибирати, ви можете подивитися тут: http://www.karpaty.com.ua/?chapter=20 . На перший раз краще взагалі попросити у товариша або взяти напрокат спорядження (взуття бажано мати своє, ще й випробуване у невеличких походах на природу, річку тощо). Купляєте своє спорядження, лише коли зрозумієте, що саме вам потрібно. Пакуйте рюкзак так: на низ легкі і м'які речі. Далі, ближче до спини - найважче (консерви, крупи і т.д.), тільки дивіться, щоб воно вам в спину не давило. Чим далі від спини - то легші речі. Нагору - легкі, але не м'які речі. Завжди зверху має бути щось тепле, дощовик, ложка, ніж, їжа на перекус. В середину можна покласти килимок (карімат) і максимально його розкрутити. Це надасть форми вашому рюкзаку і захистить спину, якщо щось неправильно поклали. Правильно спакований рюкзак - комфорт на маршруті. Пам'ятаємо обов'язкове правило: всі речі, що можуть намокнути (особливо спальник і речі для сну), ховаємо в поліетиленові (п/е) пакети (і запасні беремо - їх багато не буває). 


                            МЕДИЧНІ ПРЕПАРАТИ



Величезний перелік необхідних для походу ліків можете побачити тут http://skitalets.ru/med/aptechka/generalinfo_print.htm . Тут же і написано, чим і в яких ситуаціях ці ліки вам допоможуть. Звичайно, все ви з собою не прихопите. Та в будь-якому випадку в похід не вирушаємо без:

  • Пластир звичайний і бактерицидний
  • Бинт звичайний, стерильний, еластичний
  • Активоване вугілля (при отруєннях)
  • Від болю в горлі (септифрил, трайсілс, вокасепт .)
  • Кожен бере лікарські засоби від "власних" хвороб (тобто хронічних, якими він хворіє, або знає, що може захворіти).
Все інше (знеболюючі, жарознижуючі, від розладів шлунку, вітаміни, серцеві, для зниження артеріального тиску, антисептики, мазі від розтягнень, антибіотики і т.д.) мають бути в груповій аптечці, вміст якої контролює керівник і призначений ним медик. Влітку в лісі можете знайти багато рослин, які замінять ліки. Наприклад, розлад шлунку можна вилікувати жменькою ягід суниці і чорниці, відваром звіробою. Чебрець допомагає при кашлі, заспокоює, а ще підсилює дію інших лікарських трав. Якщо зацікавились лікарськими рослинами, відвідайте http://www.grigaonline.narod.ru/roslini/indexr1.htm - гадаємо, дещо з нього може згодитися.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар