Чернівці

350 грн  «Чернівці - це місто, де фірмани фіакрів сперечалися
про Карла Клауса, де тротуари підмітали букетами троянд
і де книгарень було більше, ніж кав'ярень…»

Вони - ВЕЛИЧНІ Чернівці, безперечно, варті уваги ! Адже відоме місто своєю високою культурою,  архітектурою,набутками в літературі, музиці, культурі.  Хоча точна дата виникнення Чернівців залишається невідомою, матеріали археологічних досліджень свідчать, що люди тут селилися з давніх-давен. На території міста виявлено поселення стародавньої етнокультурної спільноти осілих хліборобів, які заселяли досить велику територію від Дніпра до Дунаю і були сучасниками легендарної Трої. Державний реєстр пам’яток архітектури міста Чернівці нараховує 631 об’єкт охорони, 17 з яких загальнонаціонального значення. Чернівці славетні  непересічними особистостями, талановитими людьми.



Чернівці - порівнюють з найгарнішими європейськими містами.
Цікава історія краю і міста, парки, сквери, затишні вулички з вишуканою австрійською архітектурою, смачна кухня і доброзичливе відношення місцевих мешканців  нікого не залишать байдужим.
Центральна площа, колишня Рінгплац ( площа Ринок), була першою впорядкованою площею в місті з гравійним покриттям і стічними канавами. По ній залюбки дефілювало чернівецьке панство. Вона і тепер гарна і ошатна в любу пору року.                                                 Щоденно, рівно о півдні, з міської ратуші на всі чотири сторони лунають звуки
пісні "Марічка"  З верхнього балкону вежі її  грає сурмач.

Сухопутне місто Чернівці має свій власний "корабель". Та поки річка Прут, на берегах якої воно розкинулося, не судноплавна, він стоїть на роздоріжжі, біля "генеральського дому" (1780 р.), прикрашений фонтаном у вигляді голови лева з чашею-раковиною.

На Театральній площі ще одна несподіванка – алея зірок із іменами знаменитих земляків: Володимира Івасюка, Софії Ротару, Дмитра Гнатюка, Івана Миколайчука, Яна Табачника, Ані Лорак тощо.   
Чернівецький музично-драматичний театр ім.                     О. Кобилянської є копією театру в баварському місті Фюрт (Німеччина). Такий же вишуканий  та елегантний.

Прогулятися вулицею ім.  О. Кобилянської  (колишньою Панською) – одне задоволення. Тут ви відчуєте себе у ХІХ ст. Будете мати нагоду сфотографуватися з  чернівецькими панночками, що продають квіти, посидіти в  кареті, покласти до її скриньки і свою копієчку, щоби повернутися сюди ще.

Наступна цікавинка – це "будинки-близнюки", а, в дійсності,     П-подібний будинок. Він вводить в оману кожного, хто звертає увагу на його нумерацію: на лівому крилі зазначено адресу: вул. І.Франка, 1;  на правому: вул. І. Франка, 3.      
Відстань між балконами не значна.  Здається, сусіди, що мешкають навпроти, можуть один до одного ходити в гості  прямо через балкон.
 
Духовні храми Чернівців заслуговують на особливу увагу. Середньовічні і більш сучасні - православні, католицькі, іудейські – кожний із них, намолений  століттями, має свою благодать.       
Та безперечним лідером архітектурної вишуканості є гордість усіх чернівчан – колишня Резиденція митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації  (тепер центральні корпуси Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича).
"Бути в Чернівцях і не побачити Резиденцію, все одно, що бути в Римі і не побачити Папу Римського",- так про неї кажуть. В червні 2011 р. ця споруда поповнила список Світової спадщини UNESCO.
Відчуття казковості,  "реальної  ірреальності" підсилюється, коли заходиш до Мармурової та Червоної залів. Ще більший подив викликає те, що в цій красі проходять  навчальні будні студентів університету.



 За центральним корпусом знаходиться чудовий дендропарк площею 2 га, що також входить до складу ансамблю Резиденції. Саме в ньому можна подихати найчистішим повітрям в місті. Це засвідчили висновки досліджень, проведені екологічною інспекцією МНС.

Чернівецька кава і чізкейк   
задовольнить найвибагливіших.

Пропонуємо 2 день екскурсії  у відпочинково-розважальному комплексі "СОНЯЧНА ДОЛИНА" (2 дні 800 грн)







Немає коментарів:

Дописати коментар